BAŞKAN SADETTİN BİLGİN ` DEN BAKAN ADİL KARAİSMAİLOĞLU `NA ÇAĞRI

Diş teli fiyatı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA
Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı SADETTİN BİLGİN, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU `na Birecik Kelaynak bağlar yolunda meydana gelen heyelan ile ilgili 2.ci çağrıda bulunarak. Bakan KARAİSMAİLOĞLU ` na göndermiş olduğu açıklama ile ilgili açıklama yaptı.

İşte yazının detayı

 T.C ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NA

                                                                       ANKARA

Sayın,

Bakanım,

Adil KARAİSMAİLOĞLU,                                                                                            31.08.2021

Sayın Bakanım, 15 Mayıs 2019 yılında da dönemin Ulaştırma Bakanı olan Sayın Mehmet Cahit Turhan’a gönderdiğim Şanlıurfa İli Birecik ve Halfeti İlçesi yolu üzerinde bulunan Kelaynak – Bağlar yolu üzerinde bulunan kayaların tıraşlanması, güvenli hale getirilmesi ve hiçbir can ve mal kaybına sebep olmadan önlemlerin alınması konusunda dilekçemiz ekli dosyada defalarca bütün kurumlara yazarak bilgilerinize sunulmuştur.

Sayın Bakanım, 29 Ağustos 2021 Pazar günü bahsi geçen yol üzerinde yine bir facia ucuz atlatılmıştır. Yaşanılan heyelan sonucunda birçok araç maddi hasar görerek 2 araç pert olmuş ve hemşerilerimiz kıl payı ölümden kurtulmuşlardır. Bu yolun yapılması ve önlemler alınması için kaç heyelan daha böyle ucuz atlatılmalıdır? Şanlıurfa milletvekilleri ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere bütün yetkililerin bu duruma acil çözümler bulması gerekmektedir. Milletvekillerinin görevi nedir? Seçildikleri ilde ikamet ederek halkın sorunlarıyla iç içe olup sorunları Ankara’ya taşıyarak hizmet etmek mi? yoksa Ankara’da kalarak hakkı geçmeden haksız kazanç elde etmekte midir? Birecik ve Halfeti İlçeleri tarihi önemi olan güzide ilçelerimizdir. Daha öncede sorunlarını belirtmiş olduğumuz bu tarihi yol Halfeti, Bozova ve Adıyaman yollarını birbirine bağlamaktadır. Halkımız, heyelanda zarar gören araç yada vatandaşların maddi manevi zararlarının devlet tarafından karşılanmasını istemektedir. Devletimizin bu yol üzerinde her türlü önlemi alması ve hiçbir insanımızın maddi manevi zarara uğramaması için artık bu işi sonlandırması ve herkesin güven içerisinde bu yolu kullanması sağlanmalıdır.

Sayın Bakanım, Birecik ve Halfeti’ li hemşerilerimiz bu yolda ölmek istememektedirler. Devletimizin her şeye gücü ve imkanı yetmektedir. Bizler memleket sevdalıları olarak bölgemizde ki her olaydan sorumlu hissi ile bu kadar çaba sarf ederken, milletvekillerinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ve yetkili kurumların da çabalarını görmek ve sonuçlarına uluşmak istemekteyiz. Bu yol ölüm yolu olmadan kayaların bir an evvel tıraşlanmasını siz değerli büyüklerimizden yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi bilmekte ve dilekçelerimiz sonuçlanana kadar bu işin takibini bırakmayacağımızı bilmenizi istemekteyiz. Bu vesileyle bu faciayı ucuz atlatan bütün hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken yaralılara ise acil şifalar dilerim.

Sayın Bakanım, Yukarda belirtmiş olduğum konu ile ilgili olarak gerekli olan yardımların ve çalışmaların yapılması ve bütün kurumlarınıza talimat vererek yolumuzun güvenliğini sağlamanızı ve biran evvel bu yolun tekrar açılarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yardımlarınızı bilgilerinize arz ederim.

 

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Sadettin BİLGİN

 

İmplant Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.
| SSD VDS Geleceğe Liderlik Edecek…
Google Haberler

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün