Avrupa’nın en büyük havalimanının açılış tarihi değişti

Avrupa’nın fatihi olacak havalimanı projesinde rötar var. Yeni havalimanının açılış tarihinin 29 Ekim olmayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Açılış tarihini öğrenmek için hemen haberimizi okuyun.

Büyük imkanlar ile yapılan ve geçtiğimiz günlerde işçilerin eylemi ile gündeme gelen İstanbul’un ve aynı zamanda bütün Avrupa’nın en büyük havalimanı olacak üçüncü havalimanı için sayılı günler kaldı. Şuanda Teknofest’in yapıldığı bu muhteşem alanda değişik etkinlikler oluyor. Bu haberi yaparken Başkan Erdoğan’ın Teknofest alanına girdiğini ve aynı zamanda pilot kıyafeti giydiğini çok net bir şekilde görebiliyoruz. İGA şirketinin yaptığı yeni havalimanında birçok özellik olacak ve en önemli özellikler arasında robotlar bulunuyor. Yolculara destek verecek olan onlarca robot, hangi uçağın nereden kalktığını ve yolcuların hangi kapıya gitmesi gerektiğini anlatacak.

AÇILIŞ 2 AY SONRA OLACAK

Recep Tayyip Erdoğan’ın yakından takip ettiği projede birçok eksik giderildi ve ilk etabın neredeyse yüzde 96’lık kısmı tamamlandı. 29 Ekim’de açılışının yapılması beklenen yeni havalimanı için tarihin değiştiği duyuru olarak yayınlandı. Verilen bilgilere göre yeni havalimanı 31 Aralık 2018 tarihinde açılacak. Hazırlıkların devam ettiği ve Atatürk Havalimanı ile yeni havalimanı arasındaki taşıma işleminin ise 1 haftadan kısa bir sürede yapılacağı biliniyor. Açılışın ertelenmesine dair herhangi bir sebep belirtilmiyor. Avrupa’nın en büyüğü olacak havalimanına dair merak ettiklerinizi hemen aşağıdan bizlere sorabilirsiniz. Haber editörlerimiz anında cevaplayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
22 Eylül 2018

Avatar
Fırat Sönmez
Gazi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra tam zamanlı olarak bünyemizi katılmıştır. Gündeme dair haberleri düzenleyerek anlık olarak siz değerli okuyucularımıza aktarıyor. Babasıyla birlikte bir marangoz işlettiği için proje yönetme konusunda oldukça tecrübelidir.

Bir cevap yazın